Midea  -  Duvar Tipi DCInverter Multi Split Klima

Multi Split Teknolojisi

Multi Split klimalar, mono split klimalarda olduğu gibi bir tek dış ünitesi bulunmakla birlikte 1 -4 arası iç ünite aynı dış ünite ile çalışmaktadır. Esneklik ve kullanım kolaylığı, ayarlanan ısıya çok kısa sürede ulaşabilme, sessiz çalışma en uygun ortam şartlarını sabitleyebilme ve enerji tasarrufu Midea DC Inverter Multi Split serisinde mevcuttur. Bütün bu avantajların yanında dış ünite sayısında azalma esnekliği sağlar. 4 mono tip klimada 4 adet dış ünite ihtiyacı olmasına karşın aynı ortam şartlandırması için multi sistem ile çözüm sağlandığında sadece 1 adet dış ünite kullanmak hem görüntü kirliliğini engeller hem de montaj ve kullanım kolaylığı sağlar.

 

DC Inverter Teknolojisi

Sabit frekanslı, klasik klimalarda kompresör sürekli açılıp kapanarak çalışır ve enerji harcamaları bu dur/kalklar esnasında en yüksek seviyeye ulaşır. Inverter teknolojisine sahip Midea klimalar, kapasitesini kendisi otomatik olarak ayarladığı için kompresördeki duruş/kalkışlar en aza iner, enerjiyi verimli kullanma olanağı en üst seviyeye çıkar. Midea DC Inverter klimalar ayarlanan ısı derecesini hassas bir şekilde kontrol ettiğinden ve ısı sapmaları klasik klimalara göre çok daha az olduğundan kullanıcısına daha konforlu bir ortam sunar, enerji tüketiminde %30-%40 tasarruf etme imkanı olur. Klasik klimalarda kalkış akımı, çalışma akımına göre 5-6 kat daha fazla enerji tüketirken, Midea DC Inverter klimalarda bu tüketim 1,5 kat ile sınırlıdır. Frekans yavaşça artırılır.

 

180 Sinüs Dalgası

DC Inverter tipi birçok klima sadece 120 sinüs dalgası frekansında kontrol imkânı verirken, Midea klimanın üstün yenilikçi teknolojisi ile bu aralık çok daha geniş olan 180 sinüs dalgasına çıkmaktadır. Dolayısıyla, sıradan DC Inverter teknolojisine sahip klimalara göre daha fazla enerji tasarrufu, daha sessiz çalışma ve çok daha dengeli hava ile şartlandırılmış bir ortam yaratır.

 

AA Sınıfı Enerji Verimliliği

Klimaların, soğutma modunda enerji verimlilik oranı (EER) ve ısıtma modunda performans katsayısısı (COP) ne kadar yüksek ise enerji verimliliği de o kadar yüksektir. Bu özellik sayesinde, Duo Multi split klimalar ile hem soğutma modunda hem de ısıtma modunda A sınıfı yüksek enerji verimliliği sağlanır. Bu da daha az enerji ile çok daha fazla performans yani elektrik tasarrufu ve ekonomi demektir.

 

-15C Dış Ortam Şartlarında Isıtma

Üstün teknolojik özellikleri sayesinde Midea klima, dış hava sıcaklığı -15° C olduğu zamanlarda bile ısıtma modunda güvenle çalışarak konforunuzdan ödün vermez.

 

Golden Fin

Birçok klasik klimada olmayan üstün Golden Fin özelliği sayesinde, kondenser (dış ünite ısı plakası) üzerinde su tutulması engellenerek, buz çözme prosesi hızlandırılır. Böylelikle dış ünite ısı plakaları, tuzlu hava, yağmur ve diğer bazı kimyasal aşındırıcı, pas yapıcı dış etkenlere karşı kendini korur, ilk günkü verimliliğinden hiçbir şey kaybetmeden uzun ömürlü çalışır. Aynı teknoloji ile üretilmiş olan evoporatör (iç ünite ısı plakası) üzerinde de bakteri oluşumu engellenir, daha temiz hava soluma imkanı oluşur.

 

Kendi Kendini TemizlemeUzaktan kumandadaki "Clean" tuşuna basıldığında, iç ünite fanı otomatik olarak evoporatör üzerindeki yoğuşma suyunu kuruturak temizler. Bu sayede evoporatör üzerinde bakteri ve mantarların üremesinin önüne geçilmiş olur. Midea klimanızdan gelen havanın sürekli temiz ve yüksek kaliteli olması sağlanır.

İyonizer

Ormanlık alanlar, şelale kenarları, nehir ve akarsu yanları gibi doğal ortamlarda havada yüksek miktarlarda negatif iyon bulunması nedeni ile kendimizi çok daha sağlıklı güçlü ve enerjik hissederiz. Klimanın bu ileri teknolojik özelliği, yaşadığımız ortamın havasını doğal ortamlarda soluduğumuz canlı, enerjik ve ferah hava gibi hissettirir. Bu sayede vücudumuzdaki stres azalır, insan kendini daha diri ve tazelenmiş hisseder

En uygun fiatlar için yeni sitemizi ziyaret edebilirsiniz